Skip to main content

Europos papildomos atrankos rezultatai

szeged2021

Gegužės 12-13d. Szegede (Vengrija) vyko Europos žemyno kvalifikacinės varžybos dėl papildomų olimpinių kelialapių.

Finalų vaizdo įrašą galite stebėti ČIA. Rezultatai ČIA.

Vengrijos Segedo trasa nebuvo sėkminga Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojams. Tokijo olimpinių žaidynių Europos žemyno atrankos varžybose mūsų šalies atstovams nepavyko iškovoti olimpinių kelialapių. Jiems lieka paskutinė galimybė laimėti kelialapius pasaulinėse atrankos varžybose.
Vienviečių baidarių 200 m distancijoje vienu iš favoritų laimėti kelialapį buvo laikomas 2018 m. pasaulio ir Europos vicečempionas Arturas Seja. Tačiau finalas lietuviui nesusiklostė. Nuotolį per 37,14 sek. įveikęs A. Seja liko septintas. Nuo nugalėtojo lietuvis atsiliko 1,32 sek. Olimpinius kelialapius iškovojo finalą laimėjęs rusas Jevgenijus Lukancovas ir antras finišavęs latvis Robertas Akmenis. A. Sejai lieka paskutinė galimybė laimėti bilietą į Tokiją. Po savaitės vyksiančiose pasaulinėse atrankos varžybose šioje distancijoje kelialapį laimės tik finalo nugalėtojas.
Paskutine galimybe laimėti kelialapį į Tokiją nepasinaudojo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių finalininkai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas. Dviviečių baidarių 1000 m distanciją lietuviai įveikė per 3 min. 25,8 sek. ir užėmė 4 vietą. Olimpinį bilietą gavo tik nugalėtojais tapę varžybų šeimininkai vengrai. Lietuvos dvivietė nuo nugalėtojų atsiliko 3,84 sek. Šioje distancijoje pasaulinėse atrankos varžybose kelialapiai nebebus dalijami. Pasaulinėje atrankoje A. Olijnikas kovos vienviečių baidarių 1000 m nuotolyje.
Finaluose startavo ir dvi Lietuvos kanojininkų įgulos. Dviviečių kanojų 1000 m distancijoje Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas užėmė 5 vietą (3 min. 56,31 sek.). Lietuvos dvivietė 10,12 sek. pralaimėjo finalo nugalėtojams. Kelialapius į olimpines žaidynes iškovojo Ispanijos ir Vengrijos dvivietės.
Vienviečių kanojų 1000 m distancijoje V. Korobovas finišavo 7-as (4 min. 18,48 sek.). Vienintelį kelialapį šioje distancijoje Ukrainai iškovojo Pavlo Altuchovas (4 min. 3 sek.). V. Korobovas kovos dėl paskutinio likusio olimpinio kelialapio pasaulinėse atrankos varžybose.
Paskutiniai olimpiniai kelialapiai į Tokijo žaidynes bus išdalinti pasaulinėse atrankos varžybose gegužės 20-21 d. Barnaule (Rusija). Atrankos varžybose, be anksčiau minėtų lietuvių, startuos ir dvi Lietuvos atstovės – baidarininkė Ieva Vaitiekūnaitė ir kanojininkė Gabrielė Čerepokaitė.